NASIL BLOGGER OLUNUR?

Ana Sayfa - Blog - NASIL BLOGGER OLUNUR?

NASIL BLOGGER OLUNUR?

Dijital çağda yeni ünvanlarla ve terimlerle karşılaşmamak mümkün değil. Bizde yeni olan, merak ettiğiniz ve püf noktalarını aradığınız dijital medyayla ilgili her şeyi sizinle paylaşacağız. Öncelikle blogger olmakla ilgili en büyük soru işaretine değinelim.

‘’Blogger olmak için geç mi kaldım?’’

Tabiki hayır. Çünkü yenilikler ve güncellemeler durmak bilmiyor. Duracak gibi de değil. Önemli olan sürekliliğinizin olması ve pes etmemek.

Blogger olmak için izlenmesi gereken 10 temel adım

1-) Karar verin
Blog açamayı gerçekten isteyip istemediğinize karar verin. Yeterli zamanı ayırabileceğinizden emin olduktan sonra paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz.

2-) Tutarlı olun
Kullanıcı adınızı iyi seçin. Tüm sosyal medya hesaplarında aynı ismi kullanarak hitap edin. Böylece karışıklıkların önüne geçmiş olursunuz. Akılda daha kalıcı hale gelirsiniz.

3-) Konularını iyi seçin
Her konu hakkında yazı yazmaya çalışmayın. Gerçekten bilginiz olduğu konular hakkında bilgi verici içerikler hazırlayın. Eleştirdiğiniz ve beğendiğiniz konuları iyi seçmeye özen gösterin.

4-) Güncel kalın
Gündemi takip edin. Bir blogger iseniz güncelliğinizi korumanız gerek. Daha fazla kitleye hitap ettiğinizde gündemden uzak kalırsanız iletişim kopukluğu yaşayabilirsiniz.

5-) Görsellere dikkat edin
Blogunuza kullandığınız görsellerin kalitesi ne kadar iyi olursa içeriğiniz o kadar zengin görünecektir. Kendi çektiğiniz fotoğraflarla oluşturduğunuz içerikler daha fazla dikkat çekeceği için blogunuzda kendi çektiğiniz fotoğraflara yer vermeyi ihmal etmeyin.

6-) Yorumları ve beğenileri dikkate alın
Tüm bu adımları izlerseniz takipçileriniz oluşmaya başlayacaktır. Takipçilerinizin sorularını cevaplamanız ve önerilerini dikkate almanız onların hoşuna gidecektir.

7-) Etkileşim içinde olun
Sadece blogunuzda değil tüm sosyal medya hesaplarınızda takipçilerinizle etkileşime girin. Sizde onlara yorum bırakıp, paylaşımlarını beğenin. Yarışmalara katılın, fikirlerinizi belirtin.

8 -) Yarışmalar düzenleyin
Belirli bir kitleye sahip olduktan sonra daha fazla etkileşim ve takip için yarışmalar düzenleyin. Takipçilerinize hediyeler verin. Bu tarz yarışmalara katılan ve bundan etkilenen birçok kişi var unutmayın.

9-) Blog yazınızı hesaplarınızda paylaşın
Hazırladığınız tüm içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşın. Ne kadar çok gösterim olursa blogunuza tıklanma oranı o kadar çok artar.

10-) Asla pes etmeyin
Bu adımları izlediğiniz sürece başarılı olmamanız için herhangi bir sebep yok. En önemlisi pes etmeden daha fazla içerik üretmek. Sürekliliğiniz ne kadar devam ederse o kadar çok hedef kitlenize yaklaşıp istediğiniz başarıyı elde etmiş olursunuz.

Güncel yazılarımızı takip etmek için bizi takip etmeyi unutmayın!

 

Blog Yazısını Sayfanızda Paylaşın

Leave A Comment